فرم بدن خودتونو می شناسید؟

فرم بدن خودتونو می شناسید؟ می دونید چه تیپ لباس هایی مناسب شماست؟

در این مقاله با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم چگونه زیبا و شیک تر از همیشه به نظر بیایید.

 

اولین مرحله شناخت فرم های مختلف بدن است :

فرم اندام در افراد مختلف متفاوت است به همین دلیل افراد با فرم اندام های مختلف باید در انتخاب لباس دقت کنند.

مهم این است که از تناسب و فرم بدن خود مطمئن شوید.

 

چطوری بفهمیم که جزو کدام دسته هستیم؟

برای تشخیص فرم بدنتون، ابتدا صاف روبروی آینه قدی بایستید پاها را به هم بچسبانید و دست ها را کمی دور از بدن نگه دارید.

شانه، دور سینه، کمر و باسن خود را اندازه بگیرید.

بسته به اندازه هر قسمت از بدنتون، می توانید مشخص کنید که جزو کدام دسته هستید و چه فرم لباسی مناسب شماست.

 ۵ نوع فرم بدن وجود دارد:

۱٫ فرم بدن سیبی  🍎 شکل

این افراد اضافه وزن دارند. بالا تنه، پایین تنه و کمر این افراد در یک سطح قرار دارد.

این اشخاص باید از لباس های گشاد و تک رنگ استفاده کنند. لباس های تنگ به تن این افراد ظاهر زیبایی نخواهد داشت. هفت و هشتی‌ها برای شما عالی هستند. دنبال چهارخانه‌های اریب و رنگ‌های تیره باشید.

طبق آمار تقریبا ۱۴ درصد از زنانی که این نوع اندام را دارند، دور سینه آنها ۷/۵ یا چند سانتی متر بیشتر از دور باسن آنها می باشد. فقط با نگاه کردن به آینه، می توانید ببینید که آیا بدن شما از نوع سیب است یا نه.

 

۲٫ فرم بدن قلمی و باریک

این افراد دچار کمبود وزن هستند و اندام لاغر و یکدست و مستطیلی شکلی دارند. برای زیبا تر نشان دادن اندام این اشخاص باید لباس های یقه باز بپوشند تا منحنی های اندام جلوه زیبا تری داشته باشند. نباید یک لباس خیلی بزرگ بپوشند که در آن گم شوند. اگر خیلی سرمایی نیستید، بهترین گزینه یک کت یا کاپشن کوتاه است که بالای باسن قرار بگیرد.این افراد اگر به لباس های اور سایز علاقه دارند باید در انتخاب این لباس ها دقت کنند.

 

۳٫ فرم بدن ساعت شنی 

زیبا ترین نوع اندام مربوط به این گروه است. بالا تنه و پایین تنه متناسب و کمر باریک از ویژگی های این فرم اندام است. بیشتر سلبرتی ها و خوانندگان با انجام ورزش های سخت یا عمل های جراحی زیبایی فرم بدنشان را به این صورت در می آورند. این افراد باید پالتوی تا روی زانو بپوشند که تعادل بالاتنه و پایین‌تنه‌ حفظ شود، چون در تعادل به سر می‌برند. پالتوی بلندتر شما را دراز و کوتاه‌تر شما را چاق نشان می‌دهد. بهتر است پالتو با کمربند داشته باشید که خط کمر باریک‌تان مشخص باشد. طبق آمار تقریبا ۸ درصد زنان که کمترین نوع محسوب می شود دارای این نوع اندام هستند. اندازه دور باسن و سینه معمولا برابر هستند و دور کمر باریک می باشد.

 

۴٫ فرم بدن گلابی 🍐 شکل

این افراد دارای پایین تنه بزرگ هستند. لباس های راه راه یا دارای رنگ روشن در بالاتنه و رنگ تیره در پایین تنه موجب زیباتر نشان دادن این مدل اندام می گردد. یقه‌های خز برای شما ساخته شده‌اند. یقه‌های بزرگ و حجیم، موجب می‌شوند شانه‌هایتان کم‌عرض نباشند و بالا و پایین‌تنه‌تان متعادل شوند. این نوع بدن که پایین تنه سنگین ( یا مثلثی) است و تقریبا ۲۰ درصد از زنان را تشکیل می دهد ، زنان باسن بزرگتری نسبت به سینه خود دارند. اگر فرم بدن شما از نوع بدن گلابی باشد، باسن و ران نسبت به دیگر قسمت های بدن قابل توجه تر است.

 

۵٫ بدن با فرم مستطیلی(خط کش)📏

حدود ۴۶ درصد از زنان این نوع از فرم بدن را دارا می باشند که در آن ها دور کمر با دور باسن و دور سینه یکی است. نیمرخ شما نه مثل بدن سیب و نه مثل بدن گلابی دارای انحنا نیست. در عوض، دارای کمری راست و شانه هایی صاف هستید. برخلاف دو نوع بدن قبلی، بهترین روش برای شناسایی یک بدن مستطیلی، اندازه گیری آن است. پس از اندازه گیری ،متوجه می شوید که دور کمر شما ، ۲/۵ تا ۲۰ سانتی متر کوچکتر از سینه هایتان است. شما مجبورید خودتان به اندام‌تان کمی شکل بدهید. از کت‌های کاملا صاف یا سویی‌شرت‌های پسرانه به شدت پرهیز کنید. بروید سراغ پالتوهایی که کمربند باریکی دارند و از زیر کمر چین می‌خورند و روی سینه برش دارند.

 

 

 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *